Tradicionāli suvenīri no kaimiņos esošajām Baltijas valstīm

29.10.2015

Vai zinat kādi suvenīri un lietas vislabāk simbolizē un liek Jums domāt par Baltijas valstīm, kuras apceļojat? Vai vēlies mīļajiem sagādāt jaukus suvenīrus? Mēs esam sagatavojuši Jums pāris ieteikumus ar lietām, kas noteikti jāiegādājas apceļojot katru no Baltijas valstīm.

Tradicionāli suvenīri no kaimiņos esošajām Baltijas valstīm

Sudrabs un Dzintara kosmētika – Latvija

Pasakaini skaistā Latvija ir pazīstama ar savām izslavētajām gotiņu konfektēm. Laimas šokolāde savaldzinās katru, un Rīgas balzāmam patiešām piemīt dziedinošas spējas. Arī jauki vilnas cimdiņi un garas zeķes ar dažādiem ornamentiem liks Jums atcerēties šo valsti. Dzintara un sudraba rotas, kā arī pašu darinātā Dzintara kosmētika noteikti iepriecinās gan Jūsu mammu gan vecmammu. Mājas siers ar ķimenēm būs lielisks garšas piedzīvojums, it īpaši vasaras vidū, kad tas ir viens no tradicionālajiem ēdieniem Latvijas Jāņu svētkos.  Noteikti neaizmirstiet palutināt bērnus ar gardajiem Kāruma biezpiena sieriņiem.

Keramikas suvenīri un slavenā Kalev šokoloāde – Igaunija

Apciemojiet Igauniju un noskatiet kādu no unikālajām keramikas dāvanām: šķīvji, cukura trauciņi, krūzes utt. Vilnas džemperi un zeķes ir darināti ar īpašu mīlestību un domām par Igauniju. Noteikti nobaudiet tradicionālo Vana Tallinn liķieri vai debešķīgo Kalev šokolādi.

Dabīgā gultas veļa un dzintars – Lietuva

Lietuvā Jūs varēsiet iegādāties īstas dzintara krelles un citus mākslas darbus, kas radīti no Baltijas zelta. Dabīgu gultas veļu izstrādājuši īpaši pieredzējuši meistari. Pašdarinātas koka karotes un Mardi Gras maskas atklās Jums šīs valsts senās tradīcijas. Noteikti ļaujiet arī citiem nobaudīt slaveno lietuviešu desertu – Sakotis – kas ir neatņemama sastāvdaļa kāzu svinībās. Lietuva tāpat ražo lielisku alu un ideāla dāvana būs arī Žemaišu sakultais skābā krējuma sviests, kas Jums ļaus nedaudz vairāk izprast Lietuvas nacionālo virtuvi.

loading