Senās krāsaino pilsētas tirdziņu sienas

24.11.2015

Ja Jums patīk antikvariāti un citas retas, autentiskas lietas un suvenīri, Jums noteikti jāapmeklē visā pasaulē pazīstamie pilsētas tirdziņi. Milzīgajos tirgus laukumos Jūs atradīsiet visu ko vēlaties - sākot ar svaigiem dārzeņiem un gaļas produktiem, līdz pat antīkām mēbelēm, lampām un grāmatām. Atrodoties pilsētu tirdziņos Jūs sajutīsiet unikālu identitāti, savukārt Jūsu iegādātie autentiskie priekšmeti un lietas atklās Jums to pagātni.

Senās krāsaino pilsētas tirdziņu sienas

Stambulas tirgus smaržu un garšu daudzveidība

Kapali Carsi, vai arī citur sauktajam – Grand Bazaar (lielais tirgus) tirgum nav līdzinieku visa plašajā pasaulē. Tirgus izmērs un vēsturiskās vērtības, kas sastopamas un iegādājamas šajā tirgū nevar salīdzināt ne ar vienu citu tirgu pasaulē. Šis tirgus savu vēsturi raksta jau kopš 15.Gadsimta. Šeit Jūs varat izpētīt 58 tirgus ielas un apmeklēt vairāk kā 4000 tirgus vietas, miniatūriskus veikaliņus un dažādus restorānus. Lielais Stambulas tirgus ir viens no lielākajiem slēgtajiem tirgiem visā pasaulē. Nokļūstot šajā pazīstamajā vietā smaržu un garšu daudzveidība pilnībā pārņems Jūsu prātu, savukārt piedāvājumu asortiments pārsteigs pat tos, kuri nemaz neko nevēlējās iegādāties.

Fezo Marokāņu tirgus rozā eliksīrs

Pats pazīstamākais Dienvidāfrikas tirgus ir īsts pārpilnības rags. Paši gardākie ēdieni, saldumi, dabīgā tēja no dažādām zālēm gaida katru, kurš pastaigājas pa Marokas vecpilsētu. Fezo tirgus ir kā labirints, kurš sastāv no 1000 ielām un alejām. Preces, kas tiek pārvadātas uz ēzeļiem, stendi, kas jau lūzt no pārpilnības kā arī unikāli arābu priekšmeti spēj apburt katru šeit nokļuvušo tūristu. Šeit Jūs atradīsiet greznus juveliera izstrādājumus, ēteriskās eļļas un pat kamieļu un čūskas ādas veidojumus. Apmeklētāji vienkārši pazūd šajos plašajos tirgus laukumos, un milzīgā izvēle kā arī interesantie objekti rada neaizmirstamas atmiņas.

Barselonas La Boqueria tirgus krāsainais augļu akvarelis

Sperot pirmos soļus La Boqueria tirgū Jūsu sirdis momentāli iekaros milzīgais augļu asortiments ar savām dažādajām krāsām un smaržām. Lai gan šeit pārdodamos eksotiskos augļus nav iespējams uzskaitīt, liekas, ka nekur to nav vairāk kā te. Mēs noteikti iesakam izbaudīt dažādas svaigi spiestās sulas. La Boqueria tirgus, kas atrodas pašā Barselonas sirdī uz La Rambla gājēju ielas, aizņem laukumu aptuveni 2600 kvadrātmetru platībā. Šeit Jūs atradīsiet vairāk kā 300 dažādu krāsu stendus. Svaigi jūras un gaļas produkti, eksotiskas garšvielas un dažādas šķirnes spāņu sieri – tāds ir katra tūrista pamata preču saraksts. Apmeklētājus apbur pārdodamo lietu daudzveidība un vietējo pārdevēju uzstājība šeit rada pamatīgu naudas apgrozījumu.

Oriģināls dizaineru apģērbs Londonas tirgū Portobelo

Pats modīgākais un populārākais antikvariātu tirgus Londonā ir izstiepies gandrīz divu jūdžu garumā(3,2 km). Nottighill rajonā izvietotais Portobelo tirgus gluži kā magnēts pievelk ne tikai iebraucējus, bet arī vietējos Londonas iedzīvotājus. Iegādāties senatnīgas lietas un oriģinālus dizainera izstrādājumus ir pavisam viegli, ja pārdevēji ar mīlestību sagaida jebkuru pircēju, un pirms preces pārdošanas nekautrējas pastāstīt kādu unikālu stāstu par to kā šis izstrādājums radies. Pārdošanas stendi bez maz vai lūst no daudzajiem antīkajiem apģērbiem un oriģinālajiem aksesuāriem. Antikvariāta piekritēji šeit atradīs visu, kas viņiem nepieciešams.

loading