Desmitiem metru zem zemes virs Eiropas laukiem

24.11.2015

Krītošas ūdens lāses, mitrums, kas stindzina ķermeni, un kaut kur apmaldījiies sikspārnis. Pustumsa un viegls skābekļa trūkums. Šīs sajūtas skar visus cilvēkus, kuri nolēmuši doties zem zemes, lai vairāk kā 10 metru dziļumā izpētītu garus pazemes tuneļus un alas. Intriģējoši stāsti jau gaida ceļotājus, kuri vēlas sev nodrošināt ekstrēmus piedzīvojumus. Ja Tu esi azartisks, un Tev arī patiktu ieraudzīt zemes neskartās matērijas, Tev noteikti jāsper sava kāja mistiskajos Eiropas pazemes tuneļos.

Desmitiem metru zem zemes virs Eiropas laukiem

Modernais pazemes muzejs Krakovā

Pēc izmēra trešajā lielākajā Polijas pilsētā – Krakovā , tūristiem ir apskatāma pazemes ekspozīcija, kas atrodas zem Krakovas pilsētas tirgus laukuma. Šis muzejs glabā sevī 800 gadus ilgu vēsturi, kā arī atklāj pilsētas lomu Viduslaiku Eiropas dzīvē. Šeit Jums būs iespēja iepazīties ar amatnieku un tirgotāju tradīcijām. Muzejā esošie arheoloģiskie atradumi kā arī mājas sadzīves tehnikas eksponāti lieliski attēlo tā laika dzīvi. Pilsētas strūklakas stiklotā grīda ļauj Jums no augšas ieraudzīt muzeja iekšieni. Mūsdienīgā muzeja tehnika palīdzēs Jums labāk iepazīt un izzināt eksponātus, kuri ir ļoti nozīmīga Krakovas sastāvdaļa.

Kauliem apkaisītās pazemes katakombu sienas

Aizceļojot uz Parīzi Jūs noteikti dzirdēsiet kādu no pasaulē pazīstamajām leģendām par Parīzes pazemes katakombām. Milzīgā kapsēta pirmoreiz tiek pieminēta jau 18. gadsimtā. Katru gadu , tūkstošiem piedzīvojumu meklētāju dodas ar mistiku pārpildītā avantūrā.  Sienās iestrādātie cilvēku galvaskausi un katakombās esošie kaulu kalni rada patiesi baisu atmosfēru, savukārt blāvais apgaismojums šo piedzīvojumu padara vēl baisāku. Pazemes tuneļos tiek organizētas ekskursijas grupām, kurās cilvēku skaits nepārsniedz 200. Noteikti izmantojiet iespēju nolaisties katakombās kopā ar gidu, kurš papildus Jūsu pašu emocijām pastāstīs arī daudzus intriģējošus stāstus par Parīzes katakombām.

Pazemes spēļu ceļi Transilvānijā

Vai Jums kādreiz ir bijusi iespēja spēlēt galda spēles atrodoties 122 metrus zem zemes? Muzejs, kas atrodas Transilvānijas sāls šahtās, ir apkopojis veselu lērumu dažādu spēļu. Šajā vietā, ļoti veselīgi būs atrasties jebkuram tūristam, jo tieši šeit Jūs varēsiet ieelpot sāls putekļu pildīto gaisu un reizē arī nodarboties ar sportu. Šeit Jūs atradīsiet biljarda galdus, basketbola zāli, mini – golfa laukumu un daudzas citas dažādas aizraujošas izklaides. Ik gadu uz šo vietu brauc arvien vairāk un vairāk tūristu, kuri interesējas par mehānismiem un veidiem kā iegūt sāli, tomēr te dodas arī cilvēki, kuri vienkārši vēlas atpūsties šeit esošajā izklaides kompleksā. Nolaižoties pazemē ar liftu, apmeklētājiem paveras elpu aizraujoši panorāmas skati, kas sniedz patiesi neaizmirstamas emocijas.

Pazemes rēgi tukšajās Londonas metro stacijās

Neizmantotās Londonas pazemes metro stacijas sevī glabā daudz dažādus mistiskus un intriģējošus stāstus. Aptuveni 40 tukšās stacijas gluži kā magnēts pievelk daudzus pazemes interesentus, kuri nebaidās no tumsas un pilnīga klusuma. Mīti par pazudušajiem cilvēkiem un tur esošajiem rēgiem domāti tikai ekstrēmistiem ar dzelzs nerviem.

loading