Cita realitāte – unikālā 3d māksla, kas kļuvusi populāra visā pasaulē

24.11.2015

Pastaigājoties pa pilsētas galvenajām ielām nemaz nemanot pēkšņi Jums priekšā parādās bezdibenis, kur caur zemi šalc rībošs ūdenskritums, savukārt apkārt ziedošie koki uz zemes nobirdina pāris no savām ziedlapiņām. Uz mirkli apstājies, un nesaproti, vai tā ir realitāte vai ilūzija. 3D māksla ir kļuvusi populāra visa pasaulē. Īpašu popularitāti tā guvusi pēdējā desmitgadē, kad mākslinieki sāka censties uz sienām un asfalta izveidot optisko ilūziju. 3D bildes izskatās tik reāli, ka redzētais pārsniedz cerēto, un lai gan tas viss ir ļoti skaisti, radīt šādu mākslu ir diezgan sarežģīti.  Tomēr iespaidīgie ielu attēli kļūst par arvien biežākām parādībām un populāriem apskates objektiem pilsētu centros kā vietējiem iedzīvotājiem, tā arī uz šejieni atbraukušajiem tūristiem.

Cita realitāte – unikālā 3d māksla, kas kļuvusi populāra visā pasaulē

Krāsainās un it kā kustīgās 3D bildes jautri izrotā garlaicīgās pilsētas ikdienas, un neiedomājamie skati liek Jums kaut uz mirkli padzīvot ilūziju pasaulē. Šie mākslas izstrādājumi izskatās tik reāli, ka retais spēj tiem paiet garām nepievēršot savu uzmanību. Nikolajs Arndts savus mākslas darbus veido uz Vācijas ielām. Viņš rada darbus, kuros attēloti graciozi dzīvnieku pārvietošanās veidi, piemēram, rikšojošs zirgs, spārnus vēzējoši putni vai bambusā šalkojoša panda. Šādus skatus, protams, var pamanīt tikai zem noteiktiem leņķiem, bieži vien, atrodoties, īpaši tam paredzētā, apzīmētajā apskates zonā.

Holandiešu mākslinieka Leon Keerdarbai darbi ir populāri visā Eiropā. Tos var ieraudzīt ļoti daudzās Eiropas pilsētās un pat Amerikā. Šis mākslinieks ir viens no tiem, kurš spēj ļoti reālistiski pasniegt apskatei ainas ar cilvēka līdzdalību. Visas mākslinieka ainas fiksētas vertikālā projekcijā. Venlo pilsētā, kas atrodas Holandes dienvidaustrumu daļā, Jūs varat ieraudzīt elegantu 3D projekciju, kurā attēlots visiem zināmais Pac – Man labirints. Izteiksmīgais spēles varonis –ripojoša, dzeltena bumba, kas pārvietojas pa labirintu krājot punktus un mēģinot negadīties ceļā saviem ienaidniekiem – ļaunajiem rūķiem. Šī spēle ir ļoti labi zināma visiem, tādēļ šīs spēles 3D projekcija pievelk katra garāmgājēja skatienu. Līdzīgu spēles Pac – Man projekciju Jūs varat ieraudzīt arī Detroitā.

Īpaši interesantas un iespaidīgas 3 D projekcijas Jūs varat atrast gandrīz katrā lielajā Amerikas Savienoto Valstu pilsētā. Amerikā šis mākslas veids ir ļoti populārs, un ko tur slēpt, arī Eiropā ir pietiekoši daudz talantīgu mākslinieku. Īpaši reālistiskas trīsdimensiju projekcijas tiek veidotas Dublinā, Berlīnē, Francijā, un citās Eiropas pilsētās.


loading